Muhabbet Kuşu Pasaport

Uçağın camından dışarıya bakan muhabbet kuşu ve Smokin Veteriner Kliniğinin İletişim Bilgileri

Türkiye’den yurt dışına muhabbet kuşu ile çıkarmak yani kuşunuz ile seyahat etmek istiyorsanız, dikkate almanız gereken adımlar bulunmaktadır. İşlemler, genel olarak evcil hayvan pasaportu alınması, mikroçip takılması ve gerekli sağlık kontrollerinin yapılmasını içerir. Ancak, özellikle kuşlar için bazı özel gereklilikler de bulunmaktadır.

1-Evcil Hayvan Pasaportu

Yurt dışına çıkış için muhabbet kuşunuza bir pasaport almanız gerekmektedir. Bu pasaport, evcil hayvanınızın kimliğini, sağlık durumunu ve aşı kayıtlarını içerir.

2-Sağlık Kontrolleri

Bu sağlık kontrolleri, genel olarak muhabbet kuşunuzun sağlıklı olduğunu ve seyahat sırasında ya da varış noktasında herhangi bir sağlık riski taşımadığını doğrulamak için gereklidir.

3-Taşıma Çantası ve Kafes Özellikleri

Yurt dışı uçuşlarında, evcil hayvanlar için belirli boyut ve özelliklerde bir taşıma çantası kullanılması gerekmektedir. Muhabbet kuşları gibi küçük ötücü kuşlar için, çantanın maksimum 23 cm yükseklik, 30 cm genişlik ve 40 cm uzunlukta olması; sert veya özel üretilmiş yumuşak yüzeye sahip olması; ve minimum üç tarafında havalandırma delikleri bulunması gerekmektedir​​.

4-Tarım Bakanlığı Sağlık Sertifikası ve Diğer Gereklilikler

Evcil hayvanınızın yurt dışına çıkışı için Tarım Bakanlığı tarafından sağlık sertifikası alınması ve ihracat gümrük işlemlerinin yapılması gerekmektedir. Ayrıca, uçak rezervasyonu ve uluslararası evcil hayvan nakliyesi organizasyonunun yapılması, varış noktasındaki gümrük ithalat işlemleri ve evcil hayvanınıza yurtdışı veteriner giriş belgesinin alınması da önemlidir

⚠️ Gerekli belgeler gideceğiniz ülkeye göre değişiklik gösterebilir.

✅ Belgelerin eksik yapılması ve sürecin takibi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

✅ Yeni yasal düzenlemeler ile birlikte mağduriyet yaşamamak adına bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ne düşünüyorsun?
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili içerikler