Uzman Kuş Veterinerleriyle Tanışın

Nitelikli bir Kuş Veterineri  bulmak, bu alanında uzmanlaşmış pek fazla kişi olmadığı için zor olabilir. Bu noktada, klinik olarak Muhabbet kuşlarından Sultan papağanlarına kadar her tür evcil kuş için mükemmel veterinerlik hizmeti sağlamaktayız.

Sahip olduğunuz kuş türü ne olursa olsun, tüylü dostunuz için mümkün olan en iyi hizmeti sağlayabilecek kalifiye bir kuş veterineri bulmak önemlidir. Böyle bir ihtiyaçta Smokin Veteriner Kliniği olarak kanatlı hayvanlara özel sunduğumuz hizmetlerimizden İstanbul Bayrampaşa ilçesinde bulunan kliniğimize gelerek yararlanabilirsiniz.

Evlerinizde beslediğiniz kuşlar için , Smokin Veteriner Kliniği Kuş Hastanesinin özel tedavi hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.Peki bu özel tedavi hizmetimizden faydalanabilecek kuş türleri nelerdir? diye soracak olursanız , cevabımız tüm kuşlar olacaktır.

(Papağan,güvercin,muhabbet kuşu,serçe,kanarya,sultan papağanı kısaca tüm evcil kuş türleri sağlık hizmetimizden faydalanabilir.)

Kuş Veterineri Nedir ve Hangi Hizmetleri Sağlıyoruz ?

Kuş veterineri, kuşların bakımı ve sağlığı konusunda uzmanlaşmış profesyonel bir veterinerdir.Kuşlara bakan veteriner kliniklerinin normal veteriner kliniklerinden farkı kuş türleri konusunda uzmanlaşmış hekimleri ve kuşlara özel tedavi hizmetlerini kliniğinde barındırıyor olmasıdır.

Peki hangi durumlarda kliniğimize gelmelisiniz ?

 • Muayene
 • Hastalık durumu
  • Ateş ve halsizlik
  • Yavaş hareket etme
  • İştahsızlık kilo kaybı
  • Hırıltı
  • Tüylerde dökülme ve bozukluk
  • İshal durumu
 • Operasyon durumları (Ameliyat veya diğer cerrahi işlemler)
 • Laboratuvar işlemleri ve tahlil sonuçları
 • Tüy bakımı
 • Doğum ve sonrası için bakım
 • Enfeksiyonların tedavi edilmesi
 • Kanat sorunları
 • Solunum sistemi sorunları
 • Sinir sistemi sorunları
 • Beslenme danışmanlığı

Kuşunuzu Kliniğimize Getirmeden Önce Nasıl Hazırlamalısınız?

Tüylü dostlarımızın veteriner kliniğine nasıl getirileceği , çoğu zaman kuş sahiplerini düşündürmektedir.Veterinere tüylü dostlarımızı götürecek tüm bireyler bilmedir ki kuşları kliniğe hazırlamak başarılı bir muayenenin sağlanmasında altın anahtar rolündedir.

Kafese Koyun: Kuşunuzun kliniğe getirilirken veya klinik içinde kaçmasının önüne geçmek için kafes içinde getirilmelidir.
Kafes Temizliği : Kirli bir kafes sadece sağlıksız bir yaşam ortamı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda kuşlarınızı bakteri ve virüslere maruz bırakabilir.Muayene veya tedavi edilecek kuş kliniğe getirilmeden önce kafes temizliği özenle yapılmalıdır.
Tahlil Sonuçları: Tahlil sonuçları bu canlıların sağlığını, davranışlarını ve sağlık sorunlarını anlamak için gereklidir.Ancak yakın zamanda sonuçlanmış bir tahlil sonucu bulunmayan kuş için bu maddenin önemi yoktur.

4 Adımda Kuşlarınızın Sağlık Sorunu Yaşamaması İçin Bunları Yapın

Evcil kuşlarınızın sağlıklarında bir problem yokken dikkat edeceğiniz her detay onların sağlıklarında sorun yaşanmasının önüne geçecektir.Dolayısıyla bu dediklerimize mutlaka dikkat etmelisiniz.

 1. Kanatlı hayvanların cinsi ne olursa olsun (kanarya,güvercin,serçe,muhabbet kuşu,tavuk,kaz,ördek) temiz bir yaşam alanı onları birçok bakteriden uzak tutacaktır.
 2. Kuşları beslemenin en iyi yollarını, ne tür yiyecekler sunacağımızı, onları ne sıklıkla besleyeceğimizi ve optimum güvenlik için yiyecekleri nereye koyacağımızı mutlaka bilmeliyiz.Detaylı beslenme planı desteği almak için iletişim numaramız üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 3. Kanatlı dostlarımızda su değişikliği oldukça önemli bir sağlık etkenidir.Çünkü bakteriler nemli ve sulu ortamları sever , sizin değiştirmediğiniz su bir zaman sonra bakterilere ev sahipliği yapacaktır.Bu suyun kanatlı dostumuz tarafından tüketilmesi olası bir sağlık sorununa yol açacaktır.
 4. Muayene işlemi kediler,köpekler,kuşlar ve hatta insanlar için mutlaka olmazsa olmaz bir alışkanlık haline getirilmelidir.Hastalıkları ve sorunları erken teşhis için evcil kuşunuzu mutlaka düzenli klinik kontrolüne getirmelisiniz.
 5. Dostlarımızı stresten mutlaka uzak tutmalısınız.Bu konuyu sitemizde detaylı şekilde anlattık ancak kısaca değinmek gerekirse , aşırı hareket ve gürültü tüylü dostumuzu streslendirecek 2 basit unsurdur.
İstanbul Kuş Veterineri İletişim

Kuş Veterineri Ulaşım ve İletişim

Veteriner Kliniğimiz her zaman hayvanlarınızın sağlık ve mutluluğu için burada. Size ve kanatlı dostlarımıza en iyi hizmeti sunmak için elimizden geleni yapıyoruz. Eğer sorularınız veya randevu talepleriniz varsa, lütfen bize ulaşın.

İstanbul Bayrampaşa ilçesinde bulunan kliniğimize acil durumlarda randevusuz şekilde gelebilirsiniz.

Adres : Cevatpaşa mahallesi millet caddesi no:168/170A Bayrampaşa/İstanbul

Kuşlar hassas canlılardır bundan dolayı profesyonel bir veteriner kliniğine başvurmanız önemlidir.
Kuşunuz ile yurtdışına çıkmak istiyorsanız Muhabbet Kuşu Pasaport sayfamızı inceleyebilirsiniz.
Ne düşünüyorsun?
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili içerikler